دسته‌بندی نشده

قیمت یخچال ساید بای ساید کرج

قیمت یخچال ساید بای ساید کرج

قیمت یخچال ساید بای ساید کرج : در نتیجه، هوایی که فن اواپراتور به داخل یخچال می‌چرخاند، خشک می‌شود. برخی از تولیدکنندگان لوازم خانگی برای افزایش رطوبت در قسمت یخچال اقدام به نصب دو اواپراتور در یخچال خود کرده اند.

قیمت یخچال ساید بای ساید کرج

وقتی صحبت از سیستم یخچال می شود، اواپراتور نقش زیادی در خنک سازی یخچال دارد. اواپراتور در کنار سایر اجزای سیستم یخچال مانند کمپرسور، دستگاه انبساط و کندانسور کار می کند.عملکرد قطعات یخچال در کنار هم، کارکرد نهایی آن را شکل می‌دهد. این قطعات نیز مانند اعضای بدن هستند؛ یعنی نقص و اختلال در عملکرد هر یک از آن‌ها، در عملکرد نهایی دستگاه تأثیرگذار است.

برای مشاهده قیمت یخچال ساید بای ساید کلیک کنید

ادامه مبحث

هر یک از این قطعات عملکرد خاص خود را دارند. اما همه آن‌ها برای تحقق هدفی خاص یعنی تولید سرمای لازم برای خراب نشدن موادغذایی عمل می‌کنند. با خراب شدن هر یک از این بخش‌ها، عملکرد کلی یخچال دچار اختلال خواهد شد. یکی از مؤثرترین راه‌ها برای تشخیص ایراد این دستگاه، آشنایی با قطعات آن و عملکرد هر یک از این قطعات است.

یخچال در اصفهان:

عملکرد اصلی یک اواپراتور ، حذف گرما از هوا، آب و سایر موارد داخل یخچال است. اواپراتور به عنوان یک مبدل حرارتی عمل می کند که به انتقال گرما از وسایل و خنک کردن آن کمک می کند. اگر مشکلی در اواپراتور و همچنین موتور فن اواپراتور یخچال پیش بیاید دستگاه قادر به خنک کردن نخواهد بود. یکی دیگر از مشکلات که ممکن است برای شما پیش بیاید یخ زدن اواپراتور یخچال است.

اواپراتور یخچال چیست

یخچال ها از دیرباز عضوی ثابت در آشپزخانه ها و خانه ها بوده است. در ابتدا یخپال ها صرفا وظیفه سرد و تازه نگهداشتن مواد غذایی را به شکلی عادی و بدون هیچ گونه امکانات اضافی بر عهده داشتند. و حتی در قدیم از سوخت هایی مانند نفت برای آنها استفاده میشد. با همه گیر شده استفاده از برق یخچال های نفتی از رده خارج شدند و یخچال های برقی جایگزین کامل آنها شدند.

برای مشاهده قیمت و خرید کولر گازی اصلی کلیک کنید

نگهداری مواد غذایی

این یخچال ها علاوه بر دارا بودن قفسه هایی که مواد غذایی در آنها قرار می گرفت قسمتی کوچک در بالای یخچال داشتند که فریزر نامیده میشد. در این قسمت امکان نگهداری موادی مانند مواد گوشتی که راحت تر در معرض خراب شدن بودند فراهم شده بود. مواد غذایی نگهداری شده در این قسمت کاملا یخ میزد و به همین دلیل می توانستیم آنها را مدت طولانی تری نگهداری کنیم.

محل قرار گیری اواپراتور در فریزر

اکثر یخچال های خانگی اواپراتورهای خود را در پشت دیوارهای فریزر خود قرار داده اند. این اواپراتورها از سیم پیچ هایی تشکیل شده اند که گرما را جذب می کنند و فن هایی که هوای خنک حاصل را به گردش در می آورند. اواپراتورها علاوه بر گردش هوا در فریزرها، از فن ها برای فرستادن هوای خنک به داخل قفسه های نگهداری مواد غذایی یا قسمت های مواد غذایی تازه یخچال ها استفاده می کنند.

بررسی عملکرد ترموستات از مهم ترین قطعات یخچال فریزر

در حالی که اواپراتورها می توانند هوا را تا دمای انجماد خنک کنند، تا زمانی که هوا به بخش غذاهای تازه می رود، کمی گرمتر می شود، به همین دلیل است که مایعات، میوه ها و سایر مواد غذایی هنگام قرار دادن یخ نمی زنند. آنها را در قسمت تازه یخچال قرار دهید اما وقتی آنها را در فریزر قرار می دهید یخ می زنند.

برای مشاهده بهترین مارک لباسشویی کلیک کنید

عملکرد لوله مویین:

  • گاز مبرد از سمت کندانسور با فشار بالا به طرف اواپراتور هدایت می‌شود.
  • لوله مویین قبل از اواپراتور قرار دارد.
  • این گاز با فشار بالا، درحالی‌که مایع است وارد لوله مویین می‌شود.
  • این لوله دارای قطر باریکی است؛ از همین رو گاز مایع مبرد با عبور از آن به حالت گاز- مایع تبدیل شده و فشار آن نیز به یک پنجم کاهش می‌یابد.
  • سپس به اواپراتور فرستاده می‌شود و پس خنک شدن نهایی توسط اواپراتور، وارد کابین یخچال خواهد شد.

از دیگر قطعات یخچال می توان به ترموستات اشاره کرد. شرح این قطعه را در ادامه بررسی می کنیم:

ترموستات قطعه‌ای است که وظیفه تنظیم دما و خاموش و روشن کردن کمپرسور در زمان مورد نیاز را به عهده دارد. کار این قطعه در حقیقت ثابت نگه داشتن دمای داخل یخچال است.گاز مبردی که با فشار زیاد توسط کمپرسور به کندانسور وارد می‌شود، در این بخش، چگالش یافته و از حالت گاز به مایع تبدیل خواهد شد. اگر کندانسور به درستی عمل نکند، گاز مبرد به میزانی که باید سرد نخواهد شد. درنتیجه فضای داخلی یخچال نیز سرد نمی‌شود.

محل قرارگیری اواپراتور در یخچال فریزر

یکی از مشکلات در قرار دادن استاندارد اواپراتور یخچال این است که مواد غذایی تازه را با رطوبت کافی فراهم نمی کند. در فریزر، هر گونه رطوبت موجود در هوا به اواپراتور منجمد می شود زیرا کویل های آن گرما را می مکند.

هوای فوق‌العاده خنک‌کننده

طبق استاندارد، یک اواپراتور قدرتمند برای هوای فوق‌العاده خنک‌کننده در فریزر قرار می‌گیرد، در حالی که اواپراتور دوم با قدرت کمتر در بخش یخچال قرار می‌گیرد تا هوای کمی گرم‌تر فراهم کند که رطوبت بیشتری را حفظ کند. کندانسور وسیله‌ای است که در تمام وسایل سرمایشی، نظیر یخچال فریزر و کولرهای گازی برای چگالش گاز مبرد به کار می‌رود.

شکل ظاهری کندانسور یخچال و محل قرارگیری آن:

کندانسور دارای لوله‌های خمیده‌ای است که به کمپرسور وصل می‌شوند. محل قرارگیری این لوله‌ها در پشت یخچال و نزدیک کمپرسور آن است.
نحوه طراحی این لوله‌ها به‌گونه‌ای است که گاز مبرد بتواند به‌راحتی در آن جریان پیدا کند.

برای مشاهده بهترین مارک ظرفشویی کلیک کنید

نحوه عملکرد کندانسور یخچال:

معرفی انواع قطعات یخچال و آشنایی با عملکرد هر یک از این قطعات معرفی انواع قطعات یخچال و آشنایی با عملکرد هر یک از این قطعات در ادامه شرح داده شده است؛ یخچال فریزرها یکی از مهم‌ترین و گران‌ترین لوازم آشپزخانه هستند. این وسیله کاربردی از قطعات گوناگونی همانند، اواپراتور، کندانسور، کمپرسور، فیلتر، لوله مویی، ترموستات، انواع رله و … تشکیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.